Rejestracja do gabinetu Kanwa w Sosnowcu
tel: 503 733 889
Ewelina Adamczewska
Psycholog, Psychoterapeutka
Jestem psycholożką, psychoterapeutką w trakcie szkolenia, trenerką TUS. Ukończyłam z wyróżnieniem Akademię Humanitas w Sosnowcu. Obecnie jestem w trakcie całościowego, akredytowanego Kursu Psychoterapii w CM UJ w Krakowie. Dodatkowo ukończyłam kursy dotyczące prowadzenia terapii grupowej oraz komunikacji bez przemocy.
Posiadam doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi, osobami, które dorastały w rodzinach dotkniętych alkoholizmem (DDA) oraz w rodzinach dysfunkcyjnych (DDDR) zdobyte w Zakładzie Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Siemianowicach Śląskich. Odbyłam także staż w szpitalu GCM w Katowicach na Oddziale Nerwic, gdzie rozwijałam umiejętności prowadzenia zajęć grupowych.
W relacji z pacjentem priorytetem jest dla mnie budowanie silnego sojuszu terapeutycznego opartego na zaufaniu, empatii i głębokim zrozumieniu. Tworzę bezpieczną i wspierającą relację terapeutyczną. Dzięki temu pacjent może doświadczać trudnych emocji w bezpiecznym otoczeniu. Moje podejście opiera się na przekonaniu, że jakość relacji terapeutycznej stanowi kluczowy fundament skutecznej terapii.
W gabinecie zajmuję się:
- poradami psychologicznymi,
- psychoterapią indywidualną osób dorosłych, które doświadczyły trudności emocjonalnych, przejść życiowych, nerwicowych i lękowych oraz silnego napięcia,
- terapią osób uzależnionych (indywidualną oraz grupową),
- diagnozą psychologiczną w tym badaniami psychologicznymi.
Maria Sikora
Psycholog
Jestem psychologiem, absolwentką SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Katowicach na kierunku psychologia kliniczna człowieka dorosłego. Ukończyłam również semestr na Uniwersytecie Niccolo Cusano w Rzymie.
Doświadczenie zdobywałam pod okiem Michała Kurdzieja w Centrum Psychiatrii w Katowicach im. dr Krzysztofa Czumy na Oddziale Dziennym Terapii Uzależnienia od Alkoholu, a także podczas wolontariatu HelpPsyche, którego misją było wsparcie psychologiczne w czasie trwania pandemii wirusa SARS-CoV-2.
Stale się dokształcam i poszerzam swoje psychologiczne horyzonty; pracuję jako psycholog w Kanwie – Gabinecie Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej, Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas oraz jako interwent kryzysowy w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Mysłowicach. Jestem również certyfikowanym terapeutą Racjonalnej Terapii Zachowania.
W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na diagnozę w kierunku ADHD wśród osób dorosłych nieustannie zgłębiam ten obszar, ukończyłam zorganizowane przez Neuroverse szkolenie pt „ADHD: funkcjonowanie, diagnoza, terapia”.
Anita Tabor
Psycholog
Jestem absolwentką psychologii Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.Ukończyłam kurs podstawowy z Terapii I Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach w ośrodku akredytowanym przez PSTTSR. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w specjalistycznych szkoleniach i webinarach, ukończyłam m.in. szkolenia z interwencji kryzysowej, TUS, a także jestem w trakcie szkolenia z pomocy psychologicznej osobom LGBTQ+.
Z zakresu ADHD ukończyłam szkolenia Marty Cieśli: „ADHD u dorosłych”, „Terapia ADHD u osób dorosłych” oraz szkolenie Neuroverse „ADHD: funkcjonowanie, diagnoza, terapia”.
Doświadczenie zdobywałam w Stowarzyszeniu Inicjatywa Obywatelska Pro Civium oraz na Dziennym Oddziale Dzieci i Młodzieży w Centrum Zdrowia Psychicznego w Katowicach.
W swojej pracy wychodzę z założenia, że każdy jest ekspertem od własnego życia oraz posiada zasoby potrzebne do poradzenia sobie z trudną sytuacją życiową, skupiam się na mocnych stronach, a także na określeniu konkretnego celu i znalezieniu praktycznych rozwiązań. Do klientów_ek podchodzę z ciekawością i otwartością, patrzę na człowieka całościowo.
W gabinecie staram się tworzyć przyjazną atmosferę bez oceniania, gdzie każdy może czuć się bezpiecznie, a także kieruję się poszanowaniem etyki zawodu psychologa. Tworzę również środowisko przyjazne osobom LGBTQ+.
Prowadzę pomoc psychologiczną dla osób dorosłych w wykorzystaniem Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach oraz psychoedukacji. Zapraszam Cię do siebie, jeśli czujesz, że jest jakiś cel, który chciałbyś_abyś zrealizować, ale nie wiesz jak to zrobić, jeśli czujesz, że utknęłaś_eś w miejscu i potrzebujesz wsparcia, jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu lub po prostu poczuć się lepiej.
Tel. +48 577 399 834
E-mail: psycholozka.anita@gmail.com
Ewa Łopatka
Psycholog
Jestem psychologiem, ukończyłam GWSH w Katowicach w specjalności psychologia kliniczna. Obecnie
jestem w trakcie całościowego 4 – letniego kursu psychoterapii na CM UJ w Krakowie. Szkoliłam się
w zakresie coachingu, mediacji rodzinnych, prowadzenia szkoleń dla osób przysposabiających dzieci
oraz rodzin zastępczych. Ponadto szkoliłam się w interwencji kryzysowej, pracy z dziećmi i młodzieżą
pod kątem zaburzeń depresyjnych, socjoterapii, doświadczania kryzysu, zaburzeń więzi i
przywiązania.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Domu Matki i Dziecka, Ośrodku Adopcyjnym
w Sosnowcu, Przedszkolach, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Mysłowicach oraz pracując
dla Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rybniku. Szczególnymi obszarami moich zainteresowań jest
diagnoza, prowadzenie poradnictwa i wsparcia psychologicznego, rozumienie systemowe rodziny
oraz psychoterapia. Najbardziej ciekawi mnie w mojej pracy człowiek, towarzyszenie mu w
poznawaniu siebie, doświadczeniu kryzysu lub chęci zmiany.
W gabinecie zajmuję się:
-
- poradnictwem i wsparciem psychologicznym dla dzieci, młodzieży i dorosłych
- diagnozą psychologiczną w tym badaniami psychologicznymi.
Mateusz Kubiak
Psycholog, Neuropsycholog (w trakcie specjalizacji)
Jestem psychologiem, absolwentem Uniwersytetu Śląskiego o specjalnościach psychologia kliniczna człowieka dorosłego oraz psychologia rozwoju człowieka.
Odbywam specjalizację z psychologii klinicznej w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu. Ukończyłem studia podyplomowe z zakresu neuropsychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Katowicach, a także I stopień kursu Racjonalnej Terapii Zachowania.
Niezwykle ważne jest dla mnie stałe poszerzanie kompetencji. Pracuję w Centrum Zdrowia Psychicznego w szpitalu w Olkuszu. Swoje doświadczenie zdobyłem w trakcie pracy w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sosnowcu z osobami z zaburzeniami psychicznymi i neurorozwojowymi, poradni pedagogiczno-psychologicznej w Częstochowie oraz jako stażysta w Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom w Bytomiu. Nieustannie zgłębiam swoją wiedzę, szczególnie w zakresie neuroróżnorodności, osobowości i psychologii klinicznej. Wynika to z mojej fascynacji rozwojem mózgu i jego wpływem na różnorodność zachowań i codziennych przeżyć, a także głębokiego przekonania o wyjątkowości każdej osoby.
W swojej pracy łączę praktykę opartą na dowodach naukowych z empatycznym podejściem do pacjenta. Korzystam z przetestowanych narzędzi i technik diagnozy i wsparcia opartych na współczesnej wiedzy neuropsychologicznej w celu niesienia wartościowej pomocy. Stawiając potrzeby pacjenta na pierwszym miejscu wychodzę z założenia, że ostatecznym ekspertem od własnego życia jest właśnie pacjent. Udzielając pomocy psychologicznej korzystam z Racjonalnej Terapii Zachowania oraz technik Terapii Dialektyczno-Behawioralnej oraz podejścia opartego na uważności.
W gabinecie zajmuję się:
-
diagnozą psychologiczną i neuropsychologiczną dzieci od lat 5, młodzieży i dorosłych.
-
Konsultacjami dla dzieci od lat 5, młodzieży i dorosłych.
-
Poradnictwem i wsparciem psychologicznym dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
-
Diagnostyką w obszarze ADHD dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz konsultacjami w obszarze autyzmu.
Magdalena Hołda
Psycholog, Terapeuta Par
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Śląskim, ze specjalnościami psychologia kliniczna oraz psychologia zdrowia i jakości życia. Posiadam certyfikat Trenera Umiejętności Społecznych, a obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z Terapii Par i Małżeństw. Ukończyłam również Psychologię Transportu z Elementami Psychodiagnostyki na Uniwersytecie SWPS, Nieustannie podwyższam swoje kwalifikację uczestnicząc w kursach pogłębiających wiedzę, m.in. z zakresu pracy z osobami z zaburzeniami osobowości jak i w szkoleniach, których tematyka skupia się na odnajdowaniu poczucia szczęścia i sensu w życiu.
W pracy psychologa, oprócz stworzenia bezpiecznej i wartościowej relacji z pacjentem, bardzo ważne jest dla mnie poszerzanie jego perspektywy oraz rozwijanie umiejętności pozwalających na dążenie do samoświadomości i samorozwoju. Pomagam zmienić sposób spojrzenia na problem, a także znaleźć drogę do jego rozwiązania. Do każdego przypadku podchodzę indywidualnie, patrzę całościowo na wskazane trudności i łącze oraz dobieram różne metody pracy, ponieważ każdy z nas jest wyjątkowy i wymaga innego podejścia.
Jednym z celów mojej pracy jest także pomaganie osobom, które zmagają się z problemami wynikającymi z niepełnosprawności. Temat ten jest mi bliski, ponieważ urodziłam się z rzadką chorobą genetyczną oraz z rozszczepem podniebienia. Uważam, że doświadczanie życia w zespół z chorobą stanowi znaczącą wartość dodaną do wiedzy jaką zdobyłam na poszczególnych etapach edukacji, dlatego, że uwrażliwiła mnie na trudności z jakimi mogą zmagać się osoby posiadające różne schorzenia. Z tego względu zajmuje się problemami dotyczącymi poczucia własnej wartości, tworzenia i utrzymywania relacji z innymi ludźmi, a także wzmacnianiem kompetencji społecznych.
- Doświadczenie zdobywałam w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej zajmując się aktywizacją społeczną osób niepełnosprawnych, a także w szkole podstawowej wspierając prace nauczycieli, rodziców i dzieci z różnymi dysfunkcjami. Rozwijam się również poprzez prowadzenie psychoedukacji i konsultacji online na profilu w social-media.
- W gabinecie zajmuję się:
- Pomocą psychologiczną dla osób dorosłych oraz dzieci od 14 roku życia, które:
- posiadają problemy z samooceną, samoakceptacją, tworzeniem bądź utrzymywaniem relacji interpersonalnych, poczuciem samotności czy braku sensu.
- odczuwają wysoki poziom stresu, doświadczają kryzysu lub innych trudności emocjonalnych.
- chcą lepiej poznać i zrozumieć siebie oraz poprawić jakość swojego życia.
- Pomocą psychologiczną dla osób dorosłych oraz dzieci od 14 roku życia z niepełnosprawnością, które doświadczają problemów wynikających z poczucia, że choroba jest ograniczeniem lub definiuję ich jako osobę.
- Pomocą psychologiczną dla par i małżeństw, doświadczających kryzysów czy trudności z komunikacją.
Joanna Dębska
Psycholog, Psychoterapeuta
Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Śląskiego, psychoterapeutką psychodynamiczną po całościowym czteroletnim atestowanym szkoleniu Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, socjoterapeutką po dwuletnim studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.
Obecnie jestem w trakcie studiów z zakresu seksuologii klinicznej. Dodatkowo ukończyłam krótkie kursy, dotyczące prowadzenia psychoterapii dzieci w nurcie psychodynamicznym, prowadzenia psychoterapii par i małżeństw oraz podstaw interwencji kryzysowej Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, autorką publikacji w periodyku „Psychoterapia Psychodynamiczna w Polsce” dotyczącej pracy psychoterapeutycznej w nurcie psychodynamicznnym z pacjentami psychotycznymi.
Na moje doświadczenie zawodowe składa się praca w charakterze psychologa oraz psychoterapeuty w : Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży w Jastrzębiu-Zdroju, Domu pomocy społecznej dla osób przewlekle chorych psychicznie w Mysłowicach, Ośrodku Interwencji kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku, Poradni Zdrowia Psychicznego w Mysłowicach. Do niedawna byłam kierownikiem Ośrodka Psychoterapii i Terapii uzależnień „Strefa Zmiany” oraz kierownikiem projektu aktywizacji zawodowej i społecznej w Katowicach dla osób uzależnionych. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, uczestniczę w konferencjach oraz zebraniach Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
W gabinecie zajmuję się:
- poradami psychologicznymi oraz pomocą psychologiczną psychoterapią indywidualną dorosłych (zaburzenia lękowe, afektywne, seksualne, osobowości, psychozy),
- psychoterapią indywidualną dzieci (0-6 lat),
- psychoterapią indywidualną młodych dorosłych (18-24 lata),
- diagnozą psychologiczną w tym badaniami psychologicznymi.
Tel. 507 247 784
E-mail: j.biernat@psychoterapeuta-slask.pl
Współpraca
Łukasz Kilarski – lekarz, specjalista psychiatra
Tel. 575 402 125Paweł Charabin – fizjoterapeuta
Tel. 795 223 494- Pomocą psychologiczną dla osób dorosłych oraz dzieci od 14 roku życia, które: